Hollywood Smile

Hollywood Smile

Hollywood smile, en genel anlatımı ile kişilerin Hollywood starlarının gülüşlerine sahip olmalarını sağlayan estetik gülüş tasarımıdır. Bu estetik gülüş tasarımında dudaklar, dişler ve diş etlerinin arasında ilgi çeken mükemmel bir uyum hedeflenmekte olup kişilerin gülüşleri bu standartlara göre hazırlanmaktadır.

Gülüş, erkek ya da kadın fark etmeksizin kişilerin olduğundan daha etkileyici görünmesine olanak sağlayan ve dikkatleri üzerlerine çekmelerini sağlayan bir tasarımdır. Bu nedenle her dönemde olduğu gibi gülüş tasarımlarından biri olan hollywood smile pek çok kişinin dikkatini çektiği ve pek çok kişi tarafından tercih edilen bir estetik tedavi işlemidir.

Gündelik hayatta karşı tarafla yani bizim dışımızdaki diğer kişiler ile etkileşime geçtiğimizde karşımızdakilerin en çok dikkatini çeken bölgelerimizden en başta gelen bölge yüz bölgemiz, ağzımız ve gülüş şeklimizdir.

Gülüş şekilleri kişiler arası yüz modeline, ağız ve diş yapısına göre değişiklik göstermektedir. Fakat bazı gülüş şekilleri gündelik yaşamdaki güzellik algısını yönetmektedir. Hollywood smile gülüş tasarımı da Hollywood yıldızlarının gülüşünü isteyen kişilere tasarlayan bir estetik tasarımdır.

Hollywood Smile Nedir? Nasıl Yapılır?

En genel anlatımı ile Hollywood starlarının gülüşüne sahip olunmasını sağlayan bu gülüş tasarımında; dudakların, dişlerin ve diş etlerinin birbirleri arasındaki uyum sağlanarak mükemmel bir gülüş tasarımı elde edilmesi sağlanmaktadır.

Olduğundan daha etkileyici ve dikkat çekici bir görünüme sahip olmak isteyenlerin sık sık tercih ettiği bir yöntem olarak smile gülüş tasarımı karşımıza çıkmaktadır.

Bu gülüş tasarımı birkaç tane farklı aşama sonucunda tamamlanmaktadır. İlk önce hasta uzman doktor tarafından detaylı olarak muayene edilerek estetik bir gülüş için ihtiyaçları belirlenir. Hastanın dişlerinde diş çürükleri, diş eti rahatsızlıkları ya da simetri bozuklukları vb. gibi problemler varsa bu problemler tedavi edilerek bu problemler ortadan kaldırılır. Tüm bu işlemlerden sonra hastanın tasarım gülüşüne sahip olması için gerekli işlemlere geçilir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, çeşitli farklı nedenler ya da koşullar doğrultusunda estetik açıdan bozulan dişler ya da diş etlerinin kişilerin yüz şekilleri göz önünde bulundurularak doğal ve ilgi çekici bir görünüme kavuşturulması amacı ile kişinin gülüşünün baştan tasarlanması işlemine denmektedir.

Günümüzde her alanda olduğu gibi güzellik algısında da çeşitli değişiklikler ile karşılaşmak mümkündür. Toplumun genel algısında olan güzel normuna ulaşabilmek ve ilgi çekebilmek için genel olarak güzel kabul edilen görünüme kavuşmanın çeşitli yolları bulunmaktadır.

Bu yollardan sadece bir tanesi de gülüş tasarımları yöntemleridir. Kişinin kendini iyi hissedebilmesi ve ilgi çekebilmesi açısından genel güzel kabul edilen Hollywood starlarının gülüşünün çeşitli estetik yollar ile isteyenlerle buluşturmayı gülüş tasarımı estetik işlemleri sağlamaktadır.

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Kişilerin; estetik, simetrik ve beyaz dişlere kavuşulması sağlanarak kişilerin diş etlerinde sağlıklı bir görünüme kavuşmaları sağlanır. Kişiler bu gülüş tasarımına ulaşabilmek için çeşitli aşamalardan ve işlemlerden geçirilir. Bu işlemler porselen vener, diş beyazlatma ve implant tedavisi şeklinde üç aşamadan oluşmaktadır.

Porselen Vener:

Diş yüzeylerinin 0.3 mm ile 0.5 mm arasında değişen ölçümler ile aşındırılarak dişlerin ön kısımlarına uygulanan yaprak porselen kaplama işlemidir. Porselen vener işlemi, yapısal olarak çarpık, aralıklı ya da küçük dişlerin estetik açıdan estetik bir görüntüye sahip olunmasını sağlayan işlemdir. Bu işlem aynı zamanda renk açısından düzelmeyen sarı renkli dişlere de uygulanabilmektedir.

Ortalama 1 hafta gibi kısa süre içerisinde gerçekleştirilen ve oldukça az bir müdahale isteyen bir işlemdir. Bu işlemler sayesinde diş yapısı korunarak ilgi çeken ve doğal bir görünümü olan dişlere sahip olunabilmektedir.

Diş Beyazlatma

İkinci aşaması ise diş beyazlatma aşamasıdır. Dişler gündelik yaşam sürecinde sürekli olarak tüketilen, kafein, sigara, çay vb. gibi içecekler ya da yiyeceklerden kaynaklı olarak sararabilmektedirler.

Çoğu durumda bu sararma işlemleri geleneksel yöntemlerde beyazlatılamadığında diş beyazlatma işlemleri ile beyazlatılabilmektedir. Güzel ve ilgi çeken bir gülüş için vazgeçilmez şeylerden birisi olan beyaz dişlere, diş hekimlerinin uyguladığı uygun yöntemlerle kısa sürede ulaşmak mümkündür.

İmplant Tedavisi

Bir diğer aşama olan implant tedavisi işlemi ise dişlerde bulunan ve dişlerin estetik görünümünü bozan diş kayıplarının giderilmesi aşamasıdır. Dişlerde çeşitli nedenlerden dolayı diş kayıplarının olması durumu oldukça olağan bir durumdur.

Gülüş tasarımına sahip olunabilmesi için dişlerin muazzam olması gerekmektedir. Bu nedenle eksik olan ya da kaybedilen dişler implant tedavisi gibi tedavi yöntemleri ile giderilerek tasarım gülüşü oluşturulur.

Hollywood Smile İşlemi Sonrası Bakım Süreci Nasıl Olmalıdır?

Gülüş tasarımı tedavi işlemleri yapıldıktan sonra diş ve diş etlerinin bakımına özen gösterilmelidir. Dişler günde iki defa fırçalanması gerekmekte ve diş ipleri ile dişlerin temizliğinin yapılması gerekmektedir. Altı ayda bir diş hekimi kontroluna düzenli olarak gidilerek dişlerin bakımına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar verdiği için asitli içecek kullanımını sınırlandırılması gerekmektedir.

Hollywood Smile Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Hollywood smile fiyatları kişiye uygulanan tedaviye göre ve uygulanan tedavinin nerede hangi koşullarda uygulandığına göre değişiklikler göstermektedir. Hollywood gülüşü tedavileri, diş beyazlatma, lamine diş kaplama ve zirkonyum diş kaplama ve diğer pek çok tedaviyi kapsamaktadır.

Yapılan tüm bu tedavilerin kapsam ve çeşitliliğine ve kişilere uygulanan tedavi şekillerine göre fiyatlandırmalar değişmektedir. Düz, beyaz ve sağlıklı dişlerin dudaklar, dişler ve diş etlerinin ilgi çeken uyumları ile birlikte Hollywood gülüşe sahip olmak mümkündür.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?

Pek çok kişi tarafından tercih edilen ve Hollywood starlarının gülüşünü tasarlayan Hollywood smile tedavi yöntemleri ile birlikte öncelikle diş eti hastalıkları tedavi edilir. Eksik dişlerin implantla tamamlanması ve beyazlatma işlemleri gibi gerekli tüm aşamalar yapıldıktan sonra laminate porselen işlemi kaplanacak diş sayısına göre değişiklik göstermesinin yanı sıra 5 ila 10 gün, zirkonyum porselen kaplama ile yapılacak ise eğer 7 ila 14 gün arasında değişiklik gösteren bir süre zarfı içerisinde yapılır.

Hollywood Gülüşü İşlemi Ne Kadar Süre Dayanır?

Dişlerin düzenli olarak bakımının yapılması, düzenli şekilde fırçalanması ve porselen kaplamlara gereken tüm özenin gösterilmesi sonucunda kaplamada kullanılan laminate ya da zirkonyum porselenlerin ömrü yaklaşık olarak 10 sene olmaktadır. Bu sürenin sonunda kaplamalar yenileri ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Hollywood Gülüşü Avantajları Nelerdir?

Dikkatleri üzerine çeken ve oldukça ilgi çeken bir görünüm sağlayan Hollywood smile tedavisinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları; estetik ve çok daha güzel bir gülüşe sahip olmak, simetrik ve beyaz bir diş görünümünün olması durumunun yanı sıra olduğundan daha sağlıklı diş ve diş etlerinin olması ve kişinin olduğundan daha genç ve daha enerjik görünmesi gibi avantajlar sağlamaktadır.

Hollywood Smile İstanbul Merkezi

Günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilen ve ilgi ile yaptırılan gülüş tasarımı İstanbul merkezli olarak pek çok farklı hizmet ve koşullarla hastalarına hizmet sunmaktadır. Türkiye’de en çok insanın ve pek çok imkanın bulunduğu İstanbul merkezi alanında uzman doktorlar ve pek çok fazla imkanla birlikte hastalara hizmet sunmaktadır.

Hollywood Smile En İyi Doktor İstanbul

En iyi gülüş tasarımına ve sağlıklı dişlerle birlikte sağlıklı diş etlerine sahip olunabilmesi açısından yapılan tedavi işlemlerinin en iyi doktorlar tarafından en iyi şekillerde hizmet verilmektedir. Alanında uzman ve Hollywood smile tedavi işlemleri en iyi doktorlar tarafından en iyi şekilde yaptırılması gerekmektedir.

Hollywood Gülüşü’ne Sahip Olmak İçin Gerçekleştirilen İşlemler Nelerdir?

Bu gülüşe sahip olabilmek için geçirilmesi gereken çeşitli işlemler bulunmaktadır. bu işlemler 3 aşamadan oluşmaktadır. İlk işlem, diş yüzeylerinin hafifçe aşındırılarak dişlerin ön kısımlarına uygulanan yaprak porselen kaplama işlemi olan porselen vener işlemidir. Bir diğer aşama ise diş beyazlatma aşamasıdır.

Diş beyazlatma aşamasında, güzel ve etkileyici bir gülüşe sahip olmada en gerekli olan detaylardan birisi olan diş beyazlatma işlemidir. Son olarak dişlerin estetiğini bozan diş kayıplarını gideren implant tedavisi uygulanmaktadır.

Hollywood Smile İşlemi Sonrası Diş Bakımı Nasıl Olmalı?

Gülüş tasarımı sonrasında aşındırıcı olmayan, florür içerikli diş macunları tercih edilmelidir. Dişlerin günde sadece bir defa fırçalanması yeterli olmamakla birlikte Günde 2 defa dişlerin fırçalanması ve diş ipi ile diş aralarının temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlemler Hollywood gülüşü işlemleri sonrası diş bakımı için önemli işlemlerdir.

Hollywood Starları Gibi Görünmek İstemez misiniz?

Gündelik yaşam sırasında diğer insanlarla olan etkileşim sırasında en çok dikkat çeken bölgelerden birisi yüz bölgeleridir. Yüz bölgesinde ise en çok dişler ve gülüşler dikkat çekmektedir. İlgi çeken dişler ve dikkat çeken gülüşlere sahip olmak hem sosyal çevre tarafından ilgi çeken biri olunmasını hem de etkileyici gülüşler sayesinde özgüvenin artmasına olanak tanımaktadır.

Hollywood starlarının, ilgi çeken dudak, diş ya da diş eti yapıları yani gülüşleri pek çok kişi tarafından ilgi çeken bir gülüş tasarımıdır. Sizler de bu gülüş tasarımına sahip olup göz alıcı gülüşler ile etrafınızdaki herkesi etkilemek istemez misiniz? Hollywood starlarının gülüşünün estetik tedaviler ile isteyenlere uygulanan hollywood gülüşü ile birlikte sizler de dikkat çeken ve son derece doğal duran bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Hastaya Özel Tedavi Planlaması Yapılırken Hangi Adımlar İzlenir?

İlk adım olarak işlemin yapım aşamasında kullanılacak olan protezin çeşidine karar verilmelidir. Protez seçiminin ardından diş ve çene yapısı ortaya çıkarılarak hastaya en uygun olan model planlaması yapılır. Ardından prototipler hastanın dişlerine takılarak dişlerdeki duruşu kontrol edilir. Kontrol edilen dişlerde herhangi bir problem olmadığında 7 ila 10 gün içinde gerçek dişler hastaya takılır.

Hollywood Smile İşleminde Acı veya Ağrı Hissedilir mi?

Bu işlem sırasında kişilerin acı eşiğinin farklı olmasının yanı sıra hissedilen acı miktarının minimum düzeyde olduğu belirtilmesi gerekmektedir. Uygulanan çeşitli işlemler sırasında kullanılan ürünler vb. şeyler ile hasta tarafından hissedilen acı miktarı en düşük düzeye indirilmiş ve minimum düzeyde tutulmuştur. Hollywood smile tedavi işleminin bir aşaması olan implant tedavisi süresince bir miktar ağrı olma ihtimali bulunmaktadır. Fakat implant öncesi yapılan anestezi ile bu acının da önüne geçilebilir.

Hollywood Smile İşleminden Kaç Saat Sonra Yemek Yenilebilir?

Kişiye uygulanan gülüş tasarımı hollywood smile tedavi işlemi sonrasında bir şeyler yeme ya da içme için iki saat beklenilmesi gerekmektedir.